PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA
P.W. PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO
W GORZOWIE WLKP.

Diecezja Zielonogórsko-Gorzowska   |   Konferencja Episkopatu Polski   |   Gość Niedzielny   |  

Menu

Warto zajrzeć

Aktualności czyli z życia Parafii Podwyższenia Krzyża Św.

• 10.05.2014.
   V PARAFIALNY KONKURS BIBLIJNY.

    W sobotę 10 maja 2014 roku, na zakończenie Tygodnia Biblijnego, w naszej parafii po raz piąty odbył się Parafialny Konkurs Biblijny. Udział w konkursie wzięło 11 osób, od seniorów do młodzieży. Pytania konkursowe dotyczyły Ewangelii wg. św. Jana. Pytania były trudne, maksymalnie można było zdobyć 28 punktów.

   Zwycięzcami zostali : I miejsce - Klaudiusz Piórkowski, II miejsce - Anna Prejs, III miejsce - Oskar Piórkowski ( syn ). Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody. Dyplom i książka czekały również na pozostałych uczestników konkursu. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

    Księdzu Proboszczowi oraz księżom Piotrowi, Jackowi i Tomaszowi dziękujemy za przygotowanie, zorganizowanie i poprowadzenie konkursu. Wszyscy wyśmienicie się bawili.

• Pytania konkursowe - Kliknij!

v parafialny konkurs biblijny
Kliknij w obrazek aby przejść do galerii!


• 27.09.2013.
   15 ROCZNICA POWSTANIA STOWARZYSZENIA MIŁOSIERDZIA ŚW. WINCENTEGO a PAULO.

   27 września 2013 r. w naszej parafii obchodziliśmy 15 rocznicę powstania Stowarzyszenia Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo. Uroczystą Mszę św. o godz. 18:00 celebrował i wygłosił okolicznościowe kazanie ks. Piotr Sudoł. Oprawę liturgiczną przygotowały panie za Stowarzyszenia wraz z młodzieżą maryjną. Po Eucharystii w salce parafialnej miała miejsce agapa, podczas której członkowie Stowarzyszenia dzielili się swoim doświadczeniami pracy wśród ludzi potrzebujących.

[Rozmiar: 69431 bajtów]
Kliknij w obrazek aby przejść do galerii!


• 14.09.2013
   ODPUST PARAFIALNY

   Wrzesień to szczególny miesiąc w naszej rodzinie parafialnej. Już tradycyjnie 14 września nasza wspólnota parafialna obchodzi swoje imieniny, czyli odpust.

   Świętowanie odpustu rozpoczęliśmy koronką do Bożego Miłosierdzia i adoracją Najświętszego Sakramentu. Po adoracji, na cmentarzu Świętokrzyskim odbyła się Droga Krzyżowa, którą poprowadził ks. Piotr Sudoł. Po nabożeństwie Drogi Krzyżowej odbyła się Msza św. Odpustowa, której przewodniczył i kazanie wygłosił ks. Zbigniew Kobus - proboszcz parafii katedralnej. W homilii wspomniał o znaczeniu krzyża dla nas chrześcijan, odwoływał się także do ważnych wydarzeń historycznych i miejsca krzyża w naszym życiu. Liturgię upiększył śpiew chóru z Morynia, liturgię słowa i modlitwę wiernych czytały osoby z poszczególnych grup i wspólnot parafialnych. Po Eucharystii każdy miał okazję ucałować relikwię Krzyża Świętego.

   Szczególnym wydarzeniem w trakcie uroczystości było odsłonięcie tablicy upamiętniającej ks. Paula Dubiańskiego, proboszcza naszej parafii w okresie II wojny światowej, który za swą postawę wobec hitleryzmu został osadzony w obozie koncentracyjnym. Wmurowanie tablicy zawdzięczamy staraniom naszej parafianki Pani Ewy Tuczyńskiej, przy życzliwym wsparciu księdza proboszcza.

   Tak wielkie święto to niebywała uczta duchowa dla parafian i mieszkańców Gorzowa,którzy bardzo licznie zgromadzili się w naszej świątyni. Odpust parafialny pokazuje nam, że nasza parafia jest żywa, że jest wiele ludzi oddanych i zaangażowanych na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Ufamy, że ta piękna uroczystość odbiła się mocnym echem w naszych sercach i przyniosła piękne błogosławione owoce.

odpust parafialny

Kliknij w zdjęcie aby przejść do galerii!


POPRZEDNIE POWRÓT

Msze św.

W tygodniu

7:00, 8:00 i 18:00

- w okresie wakacji letnich

8:00 i 18:00

Niedziela i Święta

7:30, 9:00, 10:30,
12:00 (z udziałem dzieci), 13:15, 18:00  (z udziałem młodzieży)

- w okresie wakacji letnich

7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 19:00

Dom Pomocy Społecznej

wtorek 10:00, sobota 15:30

Spowiedź

W każdą niedzielę podczas Mszy św.

W tygodniu pół godziny przed każdą Mszą św. oraz podczas Nabożeństw

W każdy pierwszy piątek miesiąca od godz. 17:00

W każdy czwartek podczas adoracji od godz. 17:00

Ważne Daty

Odpust Parafialny

14 września


Duszpasterze

Proboszcz

ks. Rafał Zięciak

Wikariusze

ks. Maciej Żurawski

ks. Mateusz Pobihuszka

Rezydenci

Administrator strony - Parafia Podwyższenia Krzyża
Kopiowanie i rozpowszechnianie treści bez zgody Parafii zabronione

projekt: www.atcsites.com