PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA
PW. PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO
W GORZOWIE WLKP.

Diecezja Zielonogórsko-Gorzowska   |   Konferencja Episkopatu Polski   |   Gość Niedzielny   |  

Menu

Warto zajrzeć

Wolontariat Młodzieżowy - Aktualności i Wydarzenia
maj 2013.
   Majówka Wolontariatu Młodzieżowego z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Gorzowie Wlkp.

   16 wolontariuszy, 4 opiekunów oraz ks. Piotr Sudoł we wtorkowe popołudnie wyruszyło na zasłużony, po całorocznej pracy na rzecz potrzebujących, odpoczynek do Travnej w Czechach. Radek Mikołajczyk wyjeżdżając powiedział, że będzie to „czas zjednoczenia się z naturą i Bogiem”. Na przyjezdnych czekało wiele atrakcji, zarówno po czeskiej, jak i po polskiej stronie. Prócz wędrówek po górskich szlakach, m.in. wejście na Borówkową Górę, organizatorzy zapewnili młodzieży wyjazd do Kopalni Złota i Średniowiecznego Parku Techniki w Złotym Stoku, a także do Jaskini na Pomezi. Nie zważając na kapryśną pogodę, codziennie (obowiązkowo!) odbywały się mecze piłki siatkowej, a wieczorem, przy szumie rwącego potoku, nie mogło zabraknąć pieczenia kiełbasek przy ognisku. Czas wyjazdu służył także formowaniu miłosierdzia wobec innych. Z dala od internetu, ale i równocześnie braku zasięgu sieci komórkowej, wolontariusze przeżywali swoje rekolekcje. Przewodniczył im tamtejszy fararz, o. Piotr Niewiadomski (salwatorianin), pochodzący z Gorzowa Wlkp. Uczestnicy mieli także możliwość spotkania się z klerykami z Bagna oraz z pustelnikiem Elizeuszem, który zamieszkuje Wzgórze Cierniak (Lądek Zdrój). Zwiedzali lokalne kościoły w Jaworniku i Travnej, a także byli w fabryce hostii w Bila Voda, gdzie produkowane są m.in. lazenske oplatky (wafle). W dniu wyjazdu wolontariusze zostali zaproszeni do restauracji na typowo czeskie danie, czyli... knedliki, bowiem majówka służyła także poznawaniu kultury naszych południowych sąsiadów.

[Rozmiar: 125517 bajtów]

Kliknij w obrazek aby przejść do galerii!8-9 marca 2013.
   Wielkanocna Zbiórka Żywności.

6-13 marca 2013 r.

   W dniach 6-13 marca 2013 r. wolontariusze brali udział w warsztatach dziennikarskich, prowadzonych przez redaktorkę TVP Gorzów Wielkopolski Katarzynę Kozińską. Podczas zajęć uczestnicy nabyli umiejętności z zakresu:
- rodzaju mediów
- tworzenia informacji w poszczególnych mediach
- charakterystyki tworzenia informacji telewizyjnych
- brali udział w części praktycznej zajęć
Wszyscy uczestnicy włączyli się w przygotowanie materiału telewizyjnego na antenę TVP Gorzów Wlkp., podsumowującego cykl warsztatów

20.02.2013.

   19 wolontariuszy oraz 2 opiekunów Wolontariatu Młodzieżowego uczestniczyło w dniu 20 lutego 2013r. w warsztatach z autoprezentacji, które prowadziła Katarzyna Kozińska - dziennikarka TVP Gorzów Wielkopolski. Uczestnicy zajęć dowiedzieli się, jak powinna wyglądać dobra prezentacja, jakie są jej cechy i główne cele.

24.11.2012.

   Kolejny nasz sukces to zdjęcie Dawida Nowakowskiego, które co prawda nie zostało (tym razem) nagrodzone głównymi nagrodami w konkursie Ocalić Lubuskie od zapomnienia, ale zostało wyróżnione przez jury podczas podsumowania konkursu. Zdjęcie będzie można oglądać m.in. na wystawie w Kupcu Gorzowskim od 10 grudnia 2012 r. Gratulujemy :)

12.11.2012.

   Kontynuując cykl szkoleń formacyjnych, dnia 12 listopada 2012r. odbyło się drugie szkolenie dla wolontariuszy działających przy parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego Gorzowie Wlkp. W spotkaniu udział wzięło 17 wolontariuszy. Uczestnikami szkolenia byli uczniowie szkół gimnazjalnych i średnich. Zakres tematyczny szkolenia obejmował:
- Terminologię wolontariatu
- Formy wolontariatu
- Prawne aspekty wolontariatu w Polsce
- Dobre praktyki i efektywne działania.
   Uczestnicy chętnie dzielili się swoimi doświadczeniami i refleksjami z obszaru wolontariatu.
   Zajęcia poprowadziła Agnieszka Anacka - Pracownik Caritas Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej, pedagog.

01-30.11.2012.

   Fundacja Ad Rem działająca w Gorzowie Wlkp. otrzymała dofinansowanie na realizację projektu pod nazwą: Program wsparcia wolontariatu – "ANIOŁY". Jednym z elementarnych przedsięwzięć w ramach tego projektu jest organizacja Plebiscytu na młodzieżowego wolontariusza roku 2012. Do plebiscytu została zgłoszona kandydatura Patrick Stachu Stachowiak.

10.11.2012.

   10 listopada 2012 r. nasi wolontariusze, wspólnie z mieszkańcami Gorzowa Wlkp., brali udział w sprzątaniu Cmentarza Świętokrzyskiego, znajdującego się przy parafii. Przez kilka godzin z części cmentarza zostały uprzątnięte liście, zostały oddzielone odpady organiczne od sztucznych, które następnie zostały uprzątnięte przez firmę zajmującą się wywozem śmieci. Po czynie społecznym na parafii istniała możliwość skorzystania z gorącej herbaty i poczęstunku.
   Kolejna akcja, czyn społeczny i... znów mogliśmy liczyć na pomoc naszych wolontariuszy, za co mówimy: dziękuję!

01.11.2012.

   Dnia 1 listopada 2012 r. wolontariusze Wolontariatu Młodzieżowego znajdującego się przy parafii Podwyższenia Krzyża św. brali udział w zbiórce pieniędzy na utrzymanie Cmentarza Świętokrzyskiego. W zbiórce udział brało 16 osób, które podczas 12 godzin akcji zebrały ok. 950 zł.
   Cmentarz został założony w 1855 roku, w ówczesnym Landsbergu. Zajmuje ok. 4 hektary, na których jest ok. 7 tysięcy grobów. Ostatnie pochówki na Cmentarzu Świętokrzyskim odbyły się w 1963 roku.

21.10.2012.

   W dniu 21.10.2012 podczas wizytacji kanonicznej w naszej Parafii młodzież z grupy wolontariatu spotkała się z ks. Biskupem Stefanem Regmuntem.

22.09.2012.

   Dnia 22 września w Gorzowie Wlkp. odbyły się w GH Askana Targi Organizacji Pozarządowych i Instytucji Kultury, które organizowała Fundacja Ad Rem w ramach projektu "ANIOŁY".
   Przedsięwzięcie miało na celu pokazanie, co proponują i jak działają organizacje pozarządowe i instytucje Kultury w Województwie Lubuskim. Targi to impreza dotycząca szeroko pojętej problematyki wolontariatu i aktywności społecznej. Do działań, wspólnie z caritas Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej zgłosił się Wolontariat Młodzieżowy z naszej parafii.

14.09.2012.
   Odpust Parafialny

   Miejsce: Gorzów Wlkp. Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego, Warszawska 51

02.09.2012.

   Ognisko integracyjne na Kortach u Szczepana ul. Kossaka.

25.08.2012.
   Podsumowanie Akcji "Z USMIECHEM DO SZKOŁY"

   Udział wzieło 22 wolontariuszy - serdecznie Wam wszytskim dziekujemy za zaangażowanie i poświęcony czas !!!
Sprawozdanie z przeprowadzonej akcji

24.-25.08.2012.

   Wakacyjna akcja "Z uśmiechem do szkoły", czyli zbiórka art. szkolnych dla najuboższych dzieci z naszej parafii.
   Miejsce: Gorzów Wlkp., sklep Intermarche ul. Pomorska oraz Biedronka - ul. Okólna.
   Zebrane przez wolontariuszy artykuły jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego trafia do najbardziej potrzebujących

10.08.2012.

   Spotkanie wolontariuszy Wolontariatu młodzieżowego.
   Podczas spotkania omówiono zbliżającą się akcję "Z uśmiechem do szkoły", a także omówione zostały sprawy bieżące - m.in. podpisywanie umów wolontariackich, przygotowania do Odpustu parafialnego, spotkania integracyjne, szkolenia itp.
   Miejsce: Gorzów Wlkp., Parafia Podwyższenia Krzyża Św., warszawska 51

11.07.2012.

   Dnia 11 lipca 2012 r. zajęciami sportowymi na boisku PWSZ w Gorzowie Wlkp. rozpoczęła się wakacyjna akcja Caritas - Wolontariusze Dzieciom.
   W Gorzowie Wlkp. była to już VI edycja, do której tym razem włączyli się wolontariusze z Wolontariatu Młodzieżowego przy Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Gorzowie Wlkp. Tym razem z oferty skorzystali podopieczni świetlic z Kostrzyna nad Odrą oraz Gilowa (gm. Strzelce Kraj.), dla których przygotowano 6 stanowisk sportowych oraz jedno stanowisko, gdzie strażnicy miejscy przypominali o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach oraz zapoznawali uczestników z obowiązkami właścicieli psów. Łącznie w zajęciach uczestniczyło ponad 50 dzieci.

29.05.2012.

   Komunikacja interpersonalna, mocne i słabe strony oraz liderowanie w grupie to tematyka 4-ro godzinnych zajęć, jakie odbyły się dla podopiecznych z Wolontariatu Młodzieżowego, znajdującego się przy parafii Podwyższenia Krzyża Św. w Gorzowie Wlkp. w dniu 29 maja 2012 r. W szkoleniu o charakterze warsztatowym brało udział 18 wolontariuszy - gimnazjalistów oraz opiekun - ks. Piotr Sudoł.
   Zajęcia na zlecenie Caritas Diecezjalnej prowadzone były przez Panią Monikę Balcerzak - Kopera - doradcę rozwoju osobistego i pedagoga rodzinnego - wolontariusza Caritas.
Kliknij aby zobaczyć foto
POWRÓT

Msze św.

W tygodniu

7:00, 8:00 i 18:00

- w okresie wakacji letnich

8:00 i 18:00

Niedziela i Święta

7:30, 9:00, 10:30,
12:00 (z udziałem dzieci), 13:15, 18:00  (z udziałem młodzieży)

- w okresie wakacji letnich

7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 19:00

Dom Pomocy Społecznej

wtorek 10:00, sobota 15:30

Spowiedź

W każdą niedzielę podczas Mszy św.

W tygodniu pół godziny przed każdą Mszą św. oraz podczas Nabożeństw

W każdy pierwszy piątek miesiąca od godz. 17:00

W każdy czwartek podczas adoracji od godz. 17:00

Ważne Daty

Odpust Parafialny

14 września


Duszpasterze

Proboszcz

ks. Rafał Zięciak

Wikariusze

ks. Maciej Żurawski

ks. Mateusz Pobihuszka

Rezydenci

Administrator strony - Parafia Podwyższenia Krzyża
Kopiowanie i rozpowszechnianie treści bez zgody Parafii zabronione

projekt: www.atcsites.com